מאמרים

כחלק מעשייתנו השוטפת אנו כותבים וחולקים עמכם, המתעניינים והגולשים, ידע וטיפים מקצועיים, אותם פרסמנו באתרים מקצועיים ובבלוגים הקשורים לתחום הפקת סרטי התדמית, סרטי ההדרכה, סרטי הבטיחות ועוד.

בדף זה תוכלו לקרוא מגוון רחב של מאמרים בתחום סרטי התדמית, סרטי ההדרכה וסרטי הבטיחות, אותם כתבנו על סמך ידע וניסיון רב, וכן ללמוד על שיטות ההפקה, דגשים חשובים, חשיבות הפקות הווידיאו בעידן המודרני ובכלל על פרסום ושיווק.

אם מתעוררות בכם שאלות או שתרצו לקבל מידע נוסף הקשור לתחום הפקות הוידיאו המקצועיות, אל תהססו ופנו אלינו. כמו כן, מעת לעת נעדכן ונוסיף מאמרים, שאלות ותכנים נוספים.

רשימת המאמרים:

סרט תדמית ככלי שיווקי יעיל בעידן של חיפוש מידע במחשב ובכלל

בעל עסק החליט שהוא רוצה למנף את העסק שלו. הקים אתר אינטרנט מפואר, שלח פליירים וברושורים לכל חפץ, יצר כרטיס ביקור מכובד ודאג תמיד להופיע עם עניבה. הכל טוב ויפה, מעודד שיווקיות, אבל הוא שכח להשתמש בכלי שיווקי נוסף, שיוצר עסקיות ומזמין לקוחות – סרט תדמית או בז'רגון המקצועי סרטון תדמית
 
משמעותו של סרט תדמית היא לא ברמה של: ניקח מצלמה ביתית, נצלם, נערוך "איכשהו" ונעלה לרשת האינטרנט. כך זה יראה וכך זה יעשה בדיוק את הפעילות ההפוכה, שתרחיק לקוחות (וכבר נתקלתי בטריק המפוקפק). כשם שלוקחים בעל מקצוע לטיפול בבעיות ובמאווים שונים כך צריך להתייחס לסרט תדמית – זו הפקה מקצועית לכל דבר ועניין!!

» למאמר המלא

 

הכל החל כאשר סרט תדמית ואתר אינטרנט התחתנו... והילדים הפכו עשירים

רבים שואלים עצמם עת מקימים אתר אינטרנט, ניגשים לבצע פרזנטציה מול לקוח, או אפילו מעוניינים ביצירת קשר עסקי בשיטה של "שלח לחמך", מהם הסיכויים הגבוהים ביותר ליצור עיסקיות, לסגור עסקה. המונח - הכל מתחיל בשיווק נכון ראוי בעניין זה. חישבו: אתם מעוניינים לדוגמא כלקוחות להתחבר עם חברה עסקית שתפקידה לתת לכם שרות (ולא משנה מהו).

אתם נכנסים לאתר האינטרנט של החברה, קוראים עליה ואפילו מגלים עניין. ממשיכים לגלול במחשב ונכנסים לאתר של חברה אחרת, גם הוא מרשים לא פחות, אבל מה..? החברה הזו פותחת שעריה באמצעות קובץ וידאו ערוך ואיכותי הקרוי בפשטות סרט תדמית או סרטון תדמיתי, ובו מצולמות דמויות מפתח, מוצרים, תהליכי העבודה. פתאום זה נראה אחרת, אמין יותר ומזמין יותר או בקיצור כדאי.

» למאמר המלא

 

על ההבדלים בין: סרט תדמית - סרט הדרכה - סרט בטיחות

רבים מבלבלים מונחים בכל הקשור לסרטי תדמית, סרטי הדרכה ו סרטי בטיחות.

ובכן, זה הזמן לסדר את המונחים ולהבין שכל אחד מהם משמש ומשרת פונקציה שונה.

» למאמר המלא

 

סרט הדרכה - זה לא דמיון אלא מציאות

לחברות, מפעלים ובתי עסק גדולים מערך הדרכה מובנה או מחלקת הדרכה העומדת בפני עצמה ותפקידה לספק תכנים הדרכתיים מגוונים. ישנם אף בתי עסק ומפעלים המשתמשים בחברות ייעודיות להדרכת עובדיהם.

בראייתי, כבימאי וכיוצר תוכן לטלוויזיה ולחברות מקצועיות בתחומים מגוונים, אני בוחר בתחום הויזיאולי, הוא היעיל ביותר בכל הקשור להמחשה והדרכה. כשם שיוצרים סרט תדמית לחברה או לעסק על מנת להמחיש ללקוחות את התוכן, יציבות העסק, האמינות וכדומה, כך הדבר גם בסרטי ההדרכה. רק דבר אחד – סרטי הדרכה, אם לא נועדו לחרוץ ולהציל גורלות, לכל הפחות נועדו לתת הכוונה לעובדים.

» למאמר המלא

 

סרט תדמית כחלון ראווה איכותי ויעיל שיוצר עסקיות

"סרט תדמית נחשב לאחד מכלי הפרסום המודרניים והיעילים ביותר, הוא מעורר ומקדם עיסקיות ולא בכדי". במאמר הבא אוכיח לכם את אמרה זו

חישבו על האופציות: סרט תדמית או תצלום? סרט תדמית או פולדר ניירות? סרט תדמית או שיחת טלפון שיווקית?

ובכן, התשובה ברורה – סרט התדמית עדיף ובגדול, אך מדוע?

» למאמר המלא

 

הסיבות העיקריות להפקת סרט תדמית או להפקת מספר סרטי תדמית לחברה (או סרט מוצר)

 

בעידן המודרני, בו כמעט לכל בית עסק יש אתר אינטרנט משלו, מתקיימת ה"חובה" לשדרג את האתר ולהוסיף בתוכנו סרט תדמית (או בשמו הנוסף 'סרט מוצר'), כקובץ וידאו איכותי ויעיל. אתר האינטרנט הנו חלק מחלון הראווה העסקי, בייחוד כאשר כמות המידע אינה מוגבלת והיא נגישה לכל גולש וגולשת.

הטמעה של סרט תדמית באתר אינטרנט פעיל הופכת מיד את בית העסק לפתוח ונגיש לכל. למעשה ניתן לצפות בבית העסק והמוצרים שבו, באופן ויזואלי ואמין, בכל שעה ומכל מקום.

השאלה: כיצד ניתן למקסם את אותו "חלון ראווה" ולייצר עיסקיות? ובכן, לסרט תדמית איכותי באתר אינטרנט פעיל יש היכולת לארח לקוחות ולהכניסם ממש אל תוך בית העסק או אל סוד המוצר ולבצע פעולה שיווקית איכותית ומשכנעת שלמילה הכתובה או לתצלום הבודד אין את היכולת.

» למאמר המלא

 

על משמעות המילה "הפקה" בבית הפקות והקשר לסרט תדמית, סרט הדרכה או סרט בטיחות

 

בתקופה הקרובה ארצה לכתוב כ - 15 מאמרים המסבירים את כל אחד משלבי ההפקה של סרט תדמית, סרט הדרכה או סרט בטיחות. למוטב לציין שגם בתהליכים טלוויזיוניים רגילים או קולנועיים חלק גדול מאותם שלבים מתרחשים בפועל.

לעיתים מושגים פשוטים אינם ברורים דיו וזוהי למעשה מטרת סדרת המאמרים, שיפרקו ויפרטו מהי ההפקה עצמה וכן כל אחד ממרכיביה.

» למאמר המלא

 

סרטי תדמית בתור יחסי ציבור באינטרנט

סרטי תדמית ביוטיוב הינם דרך ראשונה במעלה ליצירת יחסי ציבור באינטרנט לחברות או עסקים אשר רוצים למתג את עצמם ברשת או ליצור רושם חיובי עליהם או על המותג אותו הם מפרסמים.

» למאמר המלא

סרט תדמית כפרסומת לעסקים

כל עסק מעוניין בחשיפה חיובית ככל האפשר כלפי לקוחות קיימים וכמובן כלפי לקוחות פוטנציאליים. סרטי תדמית נועדו לשיפור תדמיתו של העסק בצורה טובה יותר ומוחשית יותר

» למאמר המלא

 

 

Web Development: Lingo Multimedia