סרט הדרכה - זה לא דמיון אלא מציאות

לחברות, מפעלים ובתי עסק גדולים מערך הדרכה מובנה או מחלקת הדרכה העומדת בפני עצמה ותפקידה לספק תכנים הדרכתיים מגוונים. ישנם אף בתי עסק ומפעלים המשתמשים בחברות ייעודיות להדרכת עובדיהם.

בראייתי, כבימאי וכיוצר תוכן לטלוויזיה ולחברות מקצועיות בתחומים מגוונים, אני בוחר בתחום הויזיאולי, הוא היעיל ביותר בכל הקשור להמחשה והדרכה. כשם שיוצרים סרט תדמית לחברה או לעסק על מנת להמחיש ללקוחות את התוכן, יציבות העסק, האמינות וכדומה, כך הדבר גם בסרטי ההדרכה. רק דבר אחד – סרטי הדרכה, אם לא נועדו לחרוץ ולהציל גורלות, לכל הפחות נועדו לתת הכוונה לעובדים.

ומה הכוונה בחריצת גורלות? חשבו על מפעל לדוגמא, שעוסק בחומרים רעילים, או שהעובדים עוסקים בכלים כבדים, מפעל שעובדים יכולים להחליק או למעוד בו כתוצאה מהליכה במקומות מסוכנים. דוגמאות יש אין סוף, ותאונות ופציעות בעבודה יש מאות בארץ בכל שנה. סרט הדרכה איכותי ממחיש מניעת תאונות ותקלות אלה. לגבי הכוונת עובדים, גם כאן נותן סרט ההדרכה תשובות חד משמעיות, כיצד להפעיל מכשיר, כיצד לעבוד מול לקוח ולתת מענה, כיצד ראוי להתלבש ועוד ועוד ועוד. לדימיונכם החופשי.

ובכן אני טוען שהנייר אינו מספיק. ז"א: מערך הדרכה שמבוסס על קריאה ומבחן או אפילו פרזנטציה משמימה אינו יכול להיות מספק לעובדים במרבית המקרים. לכן השיטה הטובה והאיכותית ביותר הנה: הפרחה והטמעה. ומה זה אומר:

מערך שעור הדרכתי איכותי יהיה בנוי כך שעובדים ייצפו בסרטון תקלות (איך לא לנהוג), לאחר מכן יתנהל דיון שיסקור את כל התקלות ובו יפריחו את התקלות. לאחר מכן יוקרן סרט ההדרכה התקני והבטוח, שבו יטמיעו העובדים התנהגות תקינה. לרוצים להחמיר, בתומו של סרט ההדרכה התקין יוגש גם מבחן לעובדים.

זהו מבנה הדרכתי איכותי ובריא, שנועד למנוע תקלות, תאונות ובהחלט לתת, ובאופן מוחשי וויזואלי, הכוונה לעובדים. כמובן שעובד בחברה שכזו יודע להעריך מערך הדרכה, שמשתמש במדיה עדכנית ונעימה זו.

יתרון נוסף וחשוב: הסרטים יכולים לשמש כחלק ממערך קבלה של עובד חדש ובכך לתרום לקליטתו הבטוחה.

אציין שחובה לבצע תחקיר איכותי ועמוק בטרם כתיבת התסריט והצילומים, וזאת על מנת לעלות ולאמוד את כל התכנים ההדרכתיים, להיצמד לנוהלי החברה ובכך להביא להישגים משמעותיים.

 

Web Development: Lingo Multimedia